Advertising
Bărbat de 75 de ani din Hunedoara, reținut după ce și-a amenințat soția cu un pistol din Al Doilea Război Mondial

Poliția Română
Scris de Daniel Onescu Publicat: 21 iun. 2026, 14:09
Un bărbat de 75 de ani din comuna Teliucu Inferior, județul Hunedoara, a fost reținut pentru 24 de ore după ce și-a amenințat soția de 71 de ani cu un pistol deținut ilegal, în urma unui conflict conjugal provocat de probleme financiare și consum de alcool.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:39Călin Georgescu avea dreptate. De la 1 iulie, românii vor plăti facturi mai mari la apă: „Urmează o criză teribilă!”
- 10:21Cod roșu de caniculă în aproape toată România. Temperaturile urcă până la 41 de grade
- 07:39Caniculă sâmbătă în toată țara. 16 județe, sub avertizare Cod portocaliu / Duminică va fi Cod roșu
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News


























