Advertising
Romgaz vrea să devină furnizor de gaze și energie electrică. De când ar urma să intre pe piață?

Romgaz vrea să devină furnizor de gaze și energie electrică. De când ar urma să intre pe piață?
Scris de Realitatea de Craiova Publicat: 10 ian. 2026, 11:01
Romgaz, cel mai mare producător de gaze naturale din România, va furniza gaze pentru populație începând din luna martie. În prezent, compania lucrează la integrarea unei noi platforme informatice care va gestiona contractele de furnizare pentru populație și micii consumatori, atât la gaze naturale, cât și la energie electrică.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:39Călin Georgescu avea dreptate. De la 1 iulie, românii vor plăti facturi mai mari la apă: „Urmează o criză teribilă!”
- 10:21Cod roșu de caniculă în aproape toată România. Temperaturile urcă până la 41 de grade
- 07:39Caniculă sâmbătă în toată țara. 16 județe, sub avertizare Cod portocaliu / Duminică va fi Cod roșu
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News


























