Advertising
Kenyanul Derrick Njoroge și ugandeza Ester Chekwemoi au câștigat Semimaratonul internațional „Constantina Diță”

Semimaratonul internațional „Constantina Diță”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 26 apr. 2026, 16:28
Atletul kenyan Derrick Chege Njoroge și atleta ugandeză Ester Yeko Chekwemoi au câștigat, duminică, Semimaratonul internațional ‘Constantina Diță’, desfășurat cu startul și sosirea pe Bd. Constantin Prezan din Capitală.
Citește și
- 22:33David Popovici a câștigat aurul la 100 m liber la Trofeul Settecolli
- 14:09„Trofeul Mihai Leu”. Spectacol de drone în memoria lui Mihai Leu, la startul super rally
- 13:46David Popovici, cel mai bun timp în seriile de la 100 m liber la Trofeul Settecolli
- 09:54Mesajul sfâșietor al unui fotbalist după cutremurul de 7,5 din Venezuela. Blocul în care soția și copiii lui locuiau s-a prăbușit
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

























