Sport· 1 min citire

Meciul Craiovei cu FCSB, in memoriam Ilie Balaci

Realitatea de Craiova
Scris de Realitatea de Craiova Publicat: 21 oct. 2018, 13:55

Fotbaliștii Universității Craiova au anunțat că, înaintea meciului cu FCSB, vor veni la stadion, cu aproape o oră înainte de start, îmbrăcați în negru, unde vor aprinde o lumânare în memoria lui Ilie Balaci.

Conducerea formației din Bănie a anunțat că nu va cere amânarea partidei cu echipa roș-albastră, jucând în memoria fostului internațional craiovean.„Craiova plânge, Craiova suferă. «Minunea Blondă» nu mai este printre noi. În această seară, în memoria celui ce a fost Ilie Balaci, vom veni la stadion cu cel puțin 45 de minute înainte îmbrăcați în negru și cu o lumânare ce o vom aprinde înainte de meci”, este mesajul oficial al Universității Craiova.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Sport