Advertising
Ministrul Sportului, „apostrofat” de Lia Olguța Vasilescu: „Voi, cei de la PNL, ați văruit măcar o lacră de gard în Craiova, în ultimii 30 de ani?”

Ministrul Sportului, „apostrofat” de Lia Olguța Vasilescu: „Voi, cei de la PNL, ați văruit măcar o lacră de gard în Craiova, în ultimii 30 de ani?”
Scris de Hantea Octavia Publicat: 28 ian. 2020, 08:53
Lia Olguța Vasilescu, fostul primar al Craiovei, îi recomandă ministrului Sportului și Tineretului, Ionuț Stroe, „să nu mai facă pe șeful”, asumându-și ceea ce se întâmplă pe linie sportivă în Bănie, ci să muncească. Totul vine după ce Stroe a spus, într-un interviu la o televiziune locală că „vrea performanță” și după ce acesta a trasat, indirect, sarcini pentru autoritățile locale și județene.
Citește și
- 14:09„Trofeul Mihai Leu”. Spectacol de drone în memoria lui Mihai Leu, la startul super rally
- 13:46David Popovici, cel mai bun timp în seriile de la 100 m liber la Trofeul Settecolli
- 09:54Mesajul sfâșietor al unui fotbalist după cutremurul de 7,5 din Venezuela. Blocul în care soția și copiii lui locuiau s-a prăbușit
- 07:48Cupa Mondială 2026. La prima participare, Capul Verde merge neînvinsă în șaisprezecimi
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

























