Montarea gazonului pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, sistată pentru câteva zile

Montarea gazonului pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, sistată pentru câteva zile
Operațiunea de montare a gazonului hibrid pe stadionul „Ion Oblemenco“ din Bănie, care a început miercurea trecută, a fost oprită după doar două zile. Potrivit reprezentanților Primăriei Craiova, a fost sistată montarea gazonului pentru că a plouat în Grecia, țară de unde provine noul gazon, și nu s-a putut recolta. În Bănie ajunseseră, miercuri seară, primele două tiruri încărcate cu gazon, în total fiind așteptate 24 de mașini cu gazon hibrid. Vremea nu a mai permis, câteva zile, recoltarea gazonului, dar, spun reprezentanții Primăriei Craiova, s-a reușit acest lucru curând li astfel alte două tiruri au ajuns în Bănie, luni. „Nu s-a putut recolta gazon, pentru că a plouat rău în Grecia. Ştim însă că s-a reluat recoltarea de gazon, iar primele TIR-uri au ajuns deja. Au ajuns șase tiruri în total“, au transmis reprezentanții Primăriei Craiova.
Citește și
- 14:09„Trofeul Mihai Leu”. Spectacol de drone în memoria lui Mihai Leu, la startul super rally
- 13:46David Popovici, cel mai bun timp în seriile de la 100 m liber la Trofeul Settecolli
- 09:54Mesajul sfâșietor al unui fotbalist după cutremurul de 7,5 din Venezuela. Blocul în care soția și copiii lui locuiau s-a prăbușit
- 07:48Cupa Mondială 2026. La prima participare, Capul Verde merge neînvinsă în șaisprezecimi
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

























