Advertising
SUA, campioană olimpică la hochei pe gheață după 46 de ani. Donald Trump a reacționat imediat: „Wow! Ce meci!!!”

SUA, campioana olimpica la hochei pe gheata
Scris deRealitatea de Craiova
Publicat22 feb. 2026, 21:48
Sursărealitatea.net
Echipa Statelor Unite a câștigat medalia de aur la turneul olimpic de hochei pe gheață masculin de la Milano-Cortina 2026, după o victorie spectaculoasă, scor 2-1, obținută în prelungiri împotriva Canadei, duminică seara.
Citește și
- 14:09„Trofeul Mihai Leu”. Spectacol de drone în memoria lui Mihai Leu, la startul super rally
- 13:46David Popovici, cel mai bun timp în seriile de la 100 m liber la Trofeul Settecolli
- 09:54Mesajul sfâșietor al unui fotbalist după cutremurul de 7,5 din Venezuela. Blocul în care soția și copiii lui locuiau s-a prăbușit
- 07:48Cupa Mondială 2026. La prima participare, Capul Verde merge neînvinsă în șaisprezecimi
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

























