Actualitate· 1 min citire

Zeci de avansări în grad la Inspectoratul pentru Situații de Urgență Dolj

Scris de Hantea Octavia Publicat: 1 aug. 2018, 11:38

Nu mai puțin de 88 de pompieri doljeni, între care doi ofiţeri, un maistru militar şi 85 subofiţeri, au fost avansați în grad, la termen. Festivitatea a avut loc miercuri dimineața, la sediul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Dolj. 

Activitatea a debutat cu primirea raportului, darea onorului, intonarea Imnului Naţional şi ridicarea Drapelului pe catarg, în prezenţa întregului personal al unităţii. Inspectorul şef al ISU Dolj, Constantin Florea, a fost cel care a dat citire ordinelor de înaintare în grad, felicitând cadrele militare pentru modul în care şi-au îndeplinit atribuţiile de serviciu pe timpul misiunilor.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate